Jak posprzątać zapuszczone mieszkanie i łatwo pozbyć się śmieci?

Zapuszczone mieszkanie

Mieszkanie kupione na rynku wtórnym lub odziedziczone często wymaga przystosowania do zamieszkania. Jednym z najpoważniejszych związanych z tym wyzwań jest z całą pewnością uporządkowanie często zapuszczonego lokalu i utylizacja wygenerowanych w toku prac odpadów. Podpowiadamy, jak posprzątać zapuszczone mieszkanie i pozbyć się zgromadzonych w nim śmieci.

Jak posprzątać zapuszczony dom? Pozbądź się zbędnych sprzętów

Mieszkania odziedziczone lub zakupione na rynku wtórnym bardzo często wymagają kompleksowego czyszczenia, uprzątnięcia i dezynfekcji. Na szczególne trudności powinni przygotować się zwłaszcza inwestorzy dostosowujący zamieszkiwane dotychczas przez zbieraczy, osoby uzależnione. Problem mogą stanowić ponadto nieruchomości przeznaczone na wynajem.

Sprzątanie takich lokali wiąże się z wieloma wyzwaniami. Najważniejszym jest na pewno usunięcie zbędnych przedmiotów i ich legalna utylizacja. Często niezbędne jest także czyszczenie i dezynfekcja powierzchni. W nieużywanych od dawna mieszkaniach (lub tych, w których doszło do zgonu) mogą bowiem rozwijać się niebezpieczne drobnoustroje i insekty. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług specjalistycznych firm dysponujących odpowiednim sprzętem i środkami czystości.

Jak posprzątać zagracone mieszkanie? Segregacja odpadów

Stare meble i inne przedmioty usuwane w mieszkania wymagają dokładnej segregacji. Wiele z nich na pewno nie nadaje się już do użytku, ale spora część może jeszcze zostać wykorzystana. Warto więc dokonać szczegółowej inspekcji wyposażenia lokalu. Rzeczy z drugiej grupy możemy np. sprzedać lub przekazać bezpłatnie osobom potrzebującym. W ten sposób redukujemy niekorzystny wpływ na środowisko i minimalizujemy ilość odpadów związanych z całym przedsięwzięciem.

Jak posprzątać zapuszczone mieszkanie? Kontenerowy wywóz śmieci

Stare meble, elementy konstrukcyjne pozostałe po pracach remontowych, stolarka otworowa, podłogi, ceramika i armatura sanitarna czy sprzęty poprzednich właścicieli należą do najbardziej kłopotliwych odpadów. Nie tylko są sporych rozmiarów, ale też często zawierają substancje groźne dla środowiska naturalnego. Wyrzucenie ich do pojemnika na zwykłe odpady komunalne lub, co gorsza, składowanie w nieprzystosowanym do tego miejscu mogą więc mieć poważne konsekwencje, a na czyniące tak osoby czekają dotkliwe kary administracyjne.

Dlatego prócz tego, jak posprzątać zapuszczone mieszkanie, warto dowiedzieć się, co zrobić z wygenerowanymi w toku prac odpadami. Podstawowym sposobem na ich pozbycie się jest wywiezienie do odpowiedniego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). To rozwiązanie wymaga jednak dostępu do odpowiednio dużego samochodu dostawczego – a przecież nie każdy go posiada.

Z tego powodu dla większości osób najwygodniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firmy oferującej kontenerowy wywóz śmieci. W Krakowie i okolicach zapewniamy wywóz różnych odpadów wielkogabarytowych – oprócz usuniętego wyposażenia mieszkania, może to być gruz lub odpady drewniane. Naszym klientom zapewniamy najwyższą jakość obsługi oraz gwarancję legalnej, ekologicznej utylizacji przekazanych nam śmieci.