Kategoria: Ekologia i recykling

Nieporządek w domu

Jak utrzymywać porządek w domu?

Nawet najlepiej zaaranżowane wnętrza nie będą funkcjonalne i komfortowe, jeśli nie zadbamy o to, by zawsze panował w nich porządek. Chociaż może wydać się to zadaniem banalnie łatwym, to w wielu domach utrzymanie w ryzach wszystkich przedmiotów przysparza niemałych problemów i to pomimo częstego sprzątania. Często okazuje się to skutkiem braku odpowiednich nawyków i złej[…]

Strych pełen zbędnych przedmiotów

Sprzątanie strychu. Jak posprzątać zagracony strych?

Zepsute lub stare sprzęty domowe, książki, ubrania, bibeloty, wiekowe rowery lub meble – to tylko niektóre ze „skarbów”, które można znaleźć na strychach. Często jest ich na tyle dużo, że dalsze korzystanie z tego pomieszczenia okazuje się niemożliwe. Jak posprzątać zagracony strych? Jakie akcesoria będą niezbędne do przeprowadzenia porządków? Co zrobić z zalegającymi tam przedmiotami? 

Złom

Co można oddać na złom i gdzie to zrobić? Poradnik dla mieszkańców Krakowa

Miedź, mosiądz, stal, aluminium, cyna, ołów i brąz to materiały, które otaczają nas właściwie na każdym kroku. Służą między innymi do produkcji opakowań, sprzętu domowego, mebli, części pojazdów i sprzętu sportowego lub elektroniki. Stanowią więc sporą część generowanych w domach i firmach odpadów. Czy można oddać je na złom?