Kategoria: Gospodarka odpadami

Wywóz odpadów

Z czego wynika podwyżka opłat za śmieci?

Opłaty za wywóz śmieci od kilku lat stale rosną, a winą za kolejne podwyżki obarczają się nawzajem przedstawiciele rządu, samorządowcy i przedstawiciele branży gospodarki komunalnej. Kto z nich ma rację? Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy istnieje szansa na zahamowanie wzrostu? Skąd bierze się cena za wywóz śmieci? Jakie zobowiązania ma Polska? Jako członek[…]

Złom

Co można oddać na złom i gdzie to zrobić? Poradnik dla mieszkańców Krakowa

Miedź, mosiądz, stal, aluminium, cyna, ołów i brąz to materiały, które otaczają nas właściwie na każdym kroku. Służą między innymi do produkcji opakowań, sprzętu domowego, mebli, części pojazdów i sprzętu sportowego lub elektroniki. Stanowią więc sporą część generowanych w domach i firmach odpadów. Czy można oddać je na złom?

Odpady kuchenne

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach, kartony po mleku, resztki jedzenia i inne odpady kuchenne?

W kuchni wytwarzamy dużą część wszystkich odpadów z naszego domu. Prawidłowa segregacja niektórych z nich może okazać się sporym problemem. Dotyczy to przede wszystkim resztek żywności – nie zawsze powinny one trafić do pojemnika na odpady biodegradowalne. Sporych trudności może poza tym przysporzyć kwestia opakowań. Wyjaśniamy, gdzie wyrzucać opakowania, resztki jedzenia i inne odpady kuchenne.

Płyty CD

Gdzie wyrzucać płyty cd i inne odpady biurowe? Poradnik dla mieszkańców Krakowa

Działalność biura firmy, placówki bankowej czy urzędu wiąże się z generowaniem odpadów różnego rodzaju. Prawidłowa utylizacja niektórych z nich może rodzić poważne problemy. By pomóc ich właścicielom w uniknięciu ewentualnych problemów, opracowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy, gdzie wyrzucać płyty CD, tonery, koperty i zużyty sprzęt biurowy.