Jak posprzątać zapuszczony dom?

Jak posprzątać zapuszczony dom?

Otrzymanie domu w spadku, kupno niezamieszkanej od dłuższego czasu nieruchomości lub remont domku gospodarczego, służącego do tej pory jako skład niepotrzebnych przedmiotów… Wszystkie te prace łączy jedno – konieczność uporządkowania zapuszczonych pomieszczeń. To zadanie może wydawać się naprawdę trudne, ale dzięki kilku praktycznym wskazówkom na pewno uda się wam rozwiązać wszystkie związane z nim problemy. W nowym artykule wyjaśniamy jak posprzątać zapuszczony dom oraz pozbyć się zgromadzonych w nim rzeczy.

Jak posprzątać zapuszczony dom? Niezbędny sprzęt

Zanim przystąpicie do sprzątania, powinniście upewnić się, że dysponujecie wszystkimi potrzebnymi przyborami, akcesoriami i środkami czystości. Wśród nich koniecznie muszą znaleźć się:

  • rękawice ochronne odporne na działanie chemii gospodarczej i zapewniające swobodę ruchów dłoni;
  • worki na śmieci wykonane z mocnego materiału (najlepiej o pojemności ponad 60 litrów);
  • ściereczki lub gąbki o odpowiedniej chłonności;
  • szczotka do czyszczenia,
  • środki czyszczące do różnych powierzchni, dostosowane do rodzaju podłóg i wykończenia ścian w konkretnym budynku;
  • mop (przy dużym zakurzeniu, zapyleniu lub obecności dużej ilości tłustych plam dobrym pomysłem okaże się zastosowanie mopa parowego);
  • odkurzacz;
  • naczynia do transportu wody do poszczególnych pomieszczeń (najlepiej sprawdzą się wiadra o pojemności od 10 do 20 litrów).

Opróżnienie pomieszczeń ze zbędnych przedmiotów

Jeśli zastanawiacie się, jak posprzątać zapuszczony dom, w pierwszej kolejności powinniście ustalić hierarchię wykonywania poszczególnych czynności. Na samym początku warto dokładnie przejrzeć pomieszczenia w domu pod kątem przydatności znajdujących się w nich przedmiotów. Następnie zbierzcie wszystkie zbędne przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniach i zastanówcie się, czy mogą one być jeszcze potrzebne. Jeśli tak – możecie oddać je potrzebującym osobom lub sprzedać.

Jeżeli zaś rzeczy nie nadają się już do użytku, należy je wyrzucić. W przypadku dużych przedmiotów lub materiałów, które nie mogą znaleźć się w zwykłym pojemniku na odpady komunalne, musicie pozbyć się w inny sposób. Poza samodzielnym wywiezieniem ich do odpowiedniego PSZOK-u najlepszym rozwiązaniem będzie kontenerowy wywóz śmieci. W Krakowie taką usługę świadczy nasza firma – odbierzemy od was kłopotliwe odpady, a następnie zadbamy o nich legalną utylizację.

Dzięki odpowiedniemu podejściu i wiedzy na temat tego, jak posprzątać zapuszczony dom, resztę prac przeprowadzicie w sprawny i szybki sposób. Jeśli potrzebujecie pomocy w sprzątaniu zapuszczonego domu lub pozbyciu się niepotrzebnych przedmiotów, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnych firm – sprzątających lub zajmujących się wywozem odpadów. Nasza firma świadczy również usługi sprzątania strychów i opróżniania piwnic, a także odbioru starych mebli.

Dzięki wsparciu proces sprzątania może przebiec bez zbędnych problemów, a dom zalśni czystością.