Wywóz odpadów poremontowych – kiedy warto skorzystać z usługi?

Kontener do wywozu odpadów poremontowych - Kraków

Odpady poremontowe należą do najbardziej kłopotliwych. Są trudne w składowaniu i nie mogą być utylizowane razem ze zwykłymi odpadami komunalnymi. Planując takie prace nie powinniśmy więc zapominać o tym, by już wcześniej zapewnić sobie wywóz odpadów poremontowych.

Duże porządki (zwłaszcza na strychu lub w piwnicy), remont lub przebudowa, a także prace ogrodowe. Co je wszystkie łączy? Oczywiście chodzi o odpady. Wszystkie ze wspomnianych prac wiążą się bowiem z powstawaniem naprawdę sporych ilości śmieci. Te mogą okazać się poważnym problemem, bo zdecydowana większość z nich nie powinna trafić do pojemnika na odpady komunalne. Dlatego planując remont lub porządki, warto wcześniej pomyśleć o tym, co zrobimy z wygenerowanymi w ten sposób odpadami.

Jak pozbyć się odpadów poremontowych?

Gruz oraz wszystkie inne odpady poremontowe należy składować oddzielnie od odpadów komunalnych i surowców wtórnych. W przypadku niewielkich prac możemy umieścić je w dużych wiadrach bądź mocnych workach (świetnie sprawdzą się te po cemencie), a po zakończeniu remontu samodzielnie zawieźć je do najbliższego PSZOK-u. Jeśli jednak wygenerowaliśmy ich większą ilość, niezbędny będzie big bag lub kontener o większej pojemności, w którym zmieścimy gruz i pozostałe odpady.

Komu zlecić wywóz odpadów poremontowych?

Firmy, które wynajmują kontenery na gruz, oferują także wywóz odpadów poremontowych. Schemat usługi nie jest zbyt skomplikowany. Wystarczy wybrać kontener o dopasowanej do naszych potrzeb pojemności, a wypożyczająca go firma dowiezie go pod wskazany adres. Po jego zapełnieniu (lub zakończeniu prac) dostawca odbierze od nas pojemnik wraz z odpadami i zawiezie je do punktu składowania lub utylizacji.

Wywóz śmieci – kiedy skorzystać z usługi?

Zamówienie kontenera na gruz wraz z jego wywozem to usługa szczególnie atrakcyjna dla osób, które wykonują remont, a jednocześnie nie dysponują autem na tyle dużym, by zawieźć nim wszystkie powstałe w wyniku prac odpady. Jest to też rozwiązanie zdecydowanie najwygodniejsze, bo wybierając je nie musimy martwić się wywozem śmieci na własną rękę i ich składowaniem. Dzięki kontenerowi możemy bowiem łatwo wygospodarować w tym celu jedno miejsce na posesji, dbając jednocześnie o jej estetykę.