Kontener czy worki na gruz – co wybrać?

Kontener na gruz z obniżoną burtą - Kraków

Zwykle podczas budowy, przebudowy czy remontu powstaje duża ilość gruzu. Nie da się spakować go do zwykłych worków, jakie dostarczane są przez zakłady komunalne, ponieważ są one na to za cienkie, zaś jeśli chciałoby się załadować gruz do zwykłego pojemnika na śmieci, w większości przypadków trzeba liczyć się z nałożeniem kary w postaci mandatu. Legalnie można pozbyć się gruzu poprzez wrzucenie go do zamówionego kontenera lub specjalnych worków. Które rozwiązanie wybrać?

Worki na gruz – na ograniczoną ilość odpadów

Worki typu big bag to rozwiązanie proponowane przez wiele firm, oferujących wywożenie gruzu. Są one szybko dostarczane do miejsca wskazanego przez klienta, po tym zaś, jak zostaną zapełnione, są odbierane, a gruz – utylizowany.

Rozwiązanie to na pewno ma tę przewagę nad kontenerem, że nadaje się dla osób, które mają na tyle ograniczoną przestrzeń, że nie zmieściłby się na niej nawet najmniejszy pojemnik na odpady. Z tym jednak wiąże się także cecha, którą można w pewnych okolicznościach uznać za wadę tego rozwiązania – worki są wyjściem dobrym tylko w przypadkach, gdy do utylizacji ma się niewielką ilość gruzu.

Ich ładowność to zwykle 1-2 tony, co ma związek ze specyfiką worków oraz sposobem ich odbierania. Kiedy więc do wywiezienia jest większa ilość gruzu, jedyne dobre rozwiązanie to specjalny kontener na gruz. Kontenery występują w kilku rozmiarach, więc można dobrać je pod kątem potrzeb, przestrzeni, na jakiej wynajęty kontener ma stanąć, a także możliwości finansowych, gdyż cena usługi uzależniona jest zwykle od wielkości wynajmowanego kontenera.

Kontener na gruz – wygodne rozwiązanie

Kontenery na gruz to bardzo mocne i solidne pojemniki, do których odpady można wrzucać bez obaw o uszkodzenie kontenera. Zazwyczaj z usługą kontenerowego wywozu gruzu można skorzystać z usługi ładowania gruzu do pojemnika, co przyda się wtedy, gdy odpady są szczególnie duże i ciężkie. Firma, dysponująca odpowiednim sprzętem, dokona załadunku szybko i sprawnie.

W przypadku worków big bag raczej nie ma możliwości zlecenia załadunku firmie, która zajmuje się jedynie dostarczaniem pustych worków i odbieraniem napełnionych. Jeśli więc ktoś chce pozbyć się dużych ilości gruzu i zrobić to w sposób wygodny, rozwiązaniem lepszym niż worki na gruz na pewno będzie wynajęcie kontenera – na ustalony okres bądź tylko na czas załadunku odpadów do pojemnika.