Kategoria: Odpady, śmieci

Sposoby na utylizację wełny mineralnej i papy

Utylizacja wełny mineralnej i papy – gdzie wyrzucać takie odpady?

Wełna mineralna oraz papa są materiałami powszechnie wykorzystywanymi na budowach i podczas remontów do ocieplania nieruchomości oraz innych prac na terenie prywatnych i komercyjnych obiektów. Ich usuwanie oraz utylizacja może jednak okazać się problematyczna, zwłaszcza gdy odpadów jest sporo. Co zrobić ze starą papą i wełną mineralną?

Odpady poprodukcyjne - definicja, przykłady i metody utylizacji

Co to są odpady poprodukcyjne i jak je utylizować?

Przemysłowa działalność człowieka powoduje powstawanie dużej ilości odpadów, które trzeba zutylizować w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Co to są odpady poprodukcyjne i co się do nich zalicza? W jaki sposób przebiegać powinna ich prawidłowa utylizacja? Prezentujemy praktyczny, poradnikowy tekst na ten temat wraz z przykładami.

Kolory koszy na śmieci - poradnik dla mieszkańców Krakowa

Kolory koszy na śmieci – poradnik dla mieszkańców Krakowa

Wraz z początkiem kwietnia 2019 roku w życie weszły nowe unijne przepisy dotyczące segregacji śmieci. Dla wielu gospodarstw domowych zmiany mogą okazać się nieco uciążliwe, bo wprowadzają jeszcze większą liczbę pojemników. Warto jednak pamiętać, że ich wprowadzenie przyniesie spore korzyści całemu społeczeństwu, zwiększając ilość przetwarzanych ponownie odpadów i zmniejszając ich negatywny wpływ na środowisko. Wyjaśniamy,[…]