Wywóz starych mebli – ile kosztuje, jak wygląda i kiedy jest potrzebny?

Ile kosztuje wywóz starych mebli i od czego zależy finalna cena tej usługi?

Generalny remont, sprzedaż mieszkania, domu czy wielkie porządki – to tylko kilka sytuacji, gdy warto skorzystać z usługi wywozu starych mebli. Ile to kosztuje? Jak wygląda i od czego zależy ostateczna cena oraz jakie czynniki mają na nią wpływ?

Ile kosztuje wywóz starych mebli?

Na pytanie o to, ile kosztuje wywóz starych mebli, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Finalna cena zależy od kilku czynników – do najważniejszych z nich zaliczyć należy:

  • wielkość i gabaryty mebli – często firmy wyspecjalizowane w świadczeniu tego rodzaju usług podają pojemności pojazdów, którymi przyjeżdżają po stare meble. Jest to wartość podana w metrach sześciennych. Przy meblach dużych ważne jest również sprawdzenie wysokości pojazdu.
  • demontaż  – niektóre meble – na przykład z racji swojej szerokości i gabarytów niemieszczących się w drzwiach – wymagać będą demontażu przed ich wywozem. Ta opcja może być dodatkowo płatna, ale niektóre firmy oferują ją za darmo.
  • lokalizacja lub czas dojazdu – finalna cena jest uzależniona od miejsca, gdzie ma zostać wykonana usługa. Krakowska firma mniej policzy za dojazd w obrębie tego miasta, a inną – wyższą – cenę poda za dojazd w miejsce oddalone o 30 kilometrów od ich siedziby.
  • rozmiar auta – zwyczajowo firmy zajmujące się wywozem starych mebli posiadają w swojej flocie pojazdy różnej wielkości. W zależności od potrzeb klienta, zamówić można na przykład mniejszą bagażówkę lub znacznie bardziej pojemny meblowóz z windą.
  • czas pracy – ciężko przed podjęciem się tego zadania precyzyjnie oszacować, ile czasu zajmie realizacja usługi związanej z wywozem odpadów nietypowych lub wielkogabarytowych. Niektóre firmy oferujące wywóz starych mebli określają w swoich cennikach, ile liczy za godzinę pracy, jednak nie jest to standardem w tej branży.
  • postój – przez postój rozumie się czas poświęcony na spakowanie, wynoszenie i załadunek niepotrzebnych mebli. Najczęściej liczy się go od momentu podjechania pod budynek, w którym znajdują się stare meble, aż do odjechania załadowanym samochodem.
  • liczba pracowników – zazwyczaj cenniki uwzględniają kierowcę, a jeżeli jest taka potrzeba, to również dodatkowe osoby (jedną, dwie i więcej). Im więcej pracowników do pomocy przy wyniesieniu i załadunku, tym finalnie wyższa będzie cena za zrealizowanie tej usługi.
  • wielkość pomieszczenia – gdy opróżnienia wymaga przestronny salon w starej kamienicy, to z pewnością cena za wywóz mebli z tego pomieszczenia będzie wyższa niż z małej, wąskiej kuchni w nowoczesnym bloku.
  • dystans od budynku – niektóre budynki są zlokalizowane w dzielnicach, w których przeważają krótkie, jednokierunkowe ulice i nie ma tam miejsca na zaparkowanie samochodu. W sytuacji, gdy budynek jest mocno oddalony od najbliższego wolnego miejsca parkingowego, cena za wywóz starych mebli może być wyższa niż wtedy, gdy da się podjechać pod samą klatkę bloku lub podjazd domu.

Wiele firm cenę za wykonanie tej usługi uzależniają również od piętra, z którego należy je znieść,a także patrzą na to, czy w budynku jest winda. Jeśli nie ma tego udogodnienia, to cena może być wyższa.

Ile kosztuje wywóz starych mebli w Krakowie?

Ile kosztuje wywóz starych mebli w Krakowie? Według naszego cennika koszt jest ustalany indywidualnie. Co to oznacza w praktyce? Cena jest uzależniona od kilku czynników, m.in. wielkości pojemnika lub kontenera, który będzie potrzeby do załadowania starych mebli. Kolejny czynnik to liczba pracowników, którzy będą zaangażowani w zrealizowanie tej usługi. Ilość i objętość odpadów to następna zmienną, którą bierzemy pod uwagę podczas ustalania ceny. Niemniej ważny jest charakter odpadów i ich waga. Ponieważ meble są odpadami wielkogabarytowymi, dlatego cena za ich wywóz może być wyższa niż na przykład czystego gruzu. Poza wywozem mebli oferujemy również kompleksowe opróżnianie strychów, piwnic i garaży.