Wywóz gruzu z budowy – jaki kontener wybrać

Kontener z gruzem na budowie - Kraków

Wynajęcie kontenera na gruz na dowolny czas bądź skorzystanie z usługi wywozu odpadów budowlanych to najwygodniejszy i często po prostu najlepszy sposób na pozbycie się zbędnego gruzu. Rozwiązanie to warto rozważyć w każdym przypadku, gdyż jest komfortowe, zgodne z prawem, pomaga chronić środowisko, a także jest korzystne pod względem finansowym.

Jak pozbyć się gruzu?

Gruzu powstałego w wyniku wyburzania, budowy czy prac remontowych można pozbywać się na różne sposoby, ale specjalny kontener na gruz jest zdecydowanie najwygodniejszą opcją. Pewnej ilości gruzu można użyć na przykład do wykonania wylewki, czasem też udaje się go komuś oddać.

Niektórzy decydują się także na składowanie gruzu w okolicy budowy, jest to jednak prosty sposób na zaprowadzenie nieporządku. Niedobrym rozwiązaniem jest też zrobienie tego z myślą, że kiedyś gruz na pewno się wywiezie, gdyż zazwyczaj kończy się na obietnicach, gruz zaś osiada w ziemi i jego pozbycie się z czasem staje się jeszcze trudniejsze.
Skorzystanie zaś z opcji, jaką jest wynajęcie kontenera na gruz, jest dobre w każdym przypadku.

Kontener na określony czas lub natychmiastowy wywóz

Jeśli wiadomo, że prace budowlane będą trwały przez jakiś okres, można zdecydować się na wynajęcie kontenera na określony czas i systematycznie załadowywać go gruzem. W innym przypadku można skorzystać z opcji, jaką jest doraźny załadunek gruzu do kontenera i jego natychmiastowe wywiezienie, specjalnie do tego celu dostosowanym samochodem oraz w przeznaczone do tego i dozwolone przez prawo miejsce.

Jaki kontener na gruz wybrać?

Wywóz gruzu z budowy to zupełnie nieskomplikowane zadanie, również gdy trzeba wybrać, jaki pojemnik będzie najodpowiedniejszy. Duży wachlarz możliwości sprawia, że jest to rozwiązanie dobre i łatwe zarówno dla osób, które mają do pozbycia się niewielkiej ilości gruzu, jak i dla tych, którzy mają go olbrzymie ilości.

Wywóz każdego ładunku jest możliwy dzięki kontenerom o zróżnicowanych wymiarach: 5, 6, 7, 8, 12, 15, 18 m3 oraz dostosowanym do ich przewożenia samochodom ciężarowym. Nie trzeba się więc o nic martwić, nawet jeśli gruzu jest bardzo dużo i jest ciężki, zwłaszcza że załadunku także nie trzeba dokonywać samodzielnie, ale można to zlecić firmie.
Cały proces – podstawienia kontenera, jego załadowania i wywiezienia odpadów budowlanych, trwa bardzo krótko, jest to więc świetna opcja zarówno dla osób, których czas nie nagli, jak i dla tych, którzy chcą błyskawicznie opróżnić miejsce, jakie zajmuje gruz i zaprowadzić w nim porządek.