Pojemności kontenerów na gruz

Pojemności kontenerów na gruz

Budujesz dom lub przeprowadzasz generalny remont mieszkania? Warto zadbać o prawidłowe gromadzenie i wywóz gruzu oraz odpadów budowlanych. Korzystając z odpowiednio zaprojektowanych i o stosownej pojemności kontenerów, dostosowanych do ilości gruzu, będziesz mieć pewność, że remont przebiegnie sprawnie.

Dlaczego należy wynająć kontener podczas remontu?

Z roku na rok świadomość społeczna dotycząca segregowania śmieci, recyklingu oraz dbania o środowisko jest coraz większa. Z drugiej jednak strony wiele osób nadal nie zastanawia się nad tym, że podczas przeprowadzania robót budowlanych, powinni zapewnić bezpieczny wywóz gruzu. Kraków nie jest tutaj wyjątkiem: zdarzają się sytuacje, że mieszkańcy usiłują pozbyć się odpadów wywożąc je poza miasto. Za takie zachowanie grożą surowe, finansowe kary! Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem wynajem profesjonalnej firmy, która podstawi kontener, a następnie wywiezie zgromadzony w nim gruz w odpowiednie miejsce, gdzie zostanie on w odpowiedni sposób zutylizowany. Zlecając wywóz gruzu specjalistom, nie musisz dokładać sobie kolejnego problemu związanego ze zmianą aranżacji mieszkania czy domu. Pamiętaj jedynie o zgłoszeniu do urzędu miasta lub gminy chęci postawienia kontenera budowlanego przed budynkiem, jeśli pojemnik zajmie pas jezdni, chodnika czy zieleni miejskiej.

Najpopularniejsze pojemności kontenerów

W zależności od zapotrzebowania oraz rozmiaru przeprowadzanego remontu, możemy wybierać pomiędzy niedużymi pojemnikami o pojemności 2 m3 a szerokim zakresem większych kontenerów. Pojemność kontenerów przeznaczonych do sporych ilości odpadów budowlanych zaczyna się od 5, a kończy na 12-15 metrach sześciennych. Pierwszy, najczęściej wybierany przez klientów pojemnik ma pojemność 5-6 metrów sześciennych oraz wysokość 85 centymetrów. Dzięki podstawie w kształcie prostokąta o wymiarach 3,5 x 1,7 metra, charakteryzuje się ustawnością i zajmuje niewiele miejsca, biorąc pod uwagę jego ładowność. Kolejnym popularnym wyborem wśród osób przeprowadzających remont jest kontener mierzący półtora metra, mogący pomieścić 7-8 metrów sześciennych odpadów. Jego długość wynosi 3,6 a szerokość 1,86 metra. Wspomniane kontenery zostały wykonane z solidnej blachy stalowej, która wytrzyma wrzucanie ciężkich elementów konstrukcyjnych mieszkania, takich jak kawałki ścian.

Jakie odpady można umieszczać w kontenerach?

W zasadzie wszystkie odpady budowlane mogą zostać wyrzucone do kontenera, natomiast należy mieć na uwadze, że najmniej zapłacimy za wywóz pojemnika zawierającego czysty gruz bądź ziemię (bez innych śmieci). Pozbywając się odpadów zmieszanych, zapłacimy więcej. Z pewnością opłaci nam się inwestycja w wynajem kontenera na gruz. Kraków i inne miasta (Warszawa, Trójmiasto, Wrocław i inne) to siedziby wielu firm zajmujących się utylizacją odpadów, zatem można wybrać najkorzystniejszą ofertę i uniknąć wysokiego mandatu. Należy wziąć pod uwagę fakt, że wszelkie niebezpieczne odpady, które mogą powstać w trakcie przeprowadzania remontu, powinny zostać wywiezione w przeznaczonym do tego celu pojemniku. Jeśli masz wątpliwości dotyczące rodzaju odpadów, których chcesz się pozbyć, zawsze przed napełnieniem kontenera skonsultuj się z pracownikiem firmy wywożącej śmieci.