Jak pozbyć się odpadów z działki?

taczka i grabie - wywóz ziemi kraków

Remont czy prace budowlane zawsze wiążą się z powstawaniem rozmaitych odpadów, których w zdecydowanej większości przypadków nie wolno wrzucić do pojemnika na śmieci. W jakiś sposób należy je jednak usunąć. Rozwiązaniem okazują się być usługi specjalistycznych firm zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług.

Firmy oferujące wywóz odpadów proponują swoim klientom także wynajem kontenerów. Zlecić można im wywóz odpadów budowlanych, gruzu, ziemi, śmieci i złomu. Nierzadko są w stanie podjąć się również przeprowadzenia prac porządkowych – wszystko zależy oczywiście od firmy, na jaką zdecydujemy się postawić.

Jeśli odpadów do wywiezienia jest naprawdę wiele, warto postawić na wynajem kontenera. Zdecydować można się na kontenery o bardzo różnych wymiarach. W ofercie firm świadczących usługi z zakresu wywozu odpadów z działki znajdują się najczęściej te mające pojemność 5, 6, 7, 8, 12, 15 oraz 18 metrów sześciennych. Przy pomocy kontenera wywieźć można nie tylko gruz, ale również stare meble, nieużywane kuchenki, zepsute lodówki, czy starocie zalegające na strychach, w komórkach i garażach. Specjalistyczna firma szybko i bez zbędnych problemów wywiezie też wszystko, co tylko zalega na naszej działce, psując jej estetyczny wygląd.

Wynajęcie kontenera to najprostszy sposób na pozbycie się gruzu i śmieci innego rodzaju. Od właściciela działki nie wymaga wykonywania w zasadzie żadnych prac. Na wskazaną posesję podstawiamy jej kontener, który następnie zostaje załadowany. Wszystko szybko, sprawnie i bez niepotrzebnych problemów. Co ciekawe, kontener można na ogół wynająć nawet na kilka dni. Firma odbierze go wówczas, gdy zostanie zapełniony.

Niektórzy właściciele posesji mogą zdecydować się na samodzielny załadunek gruzu czy innych odpadów na kontener. Jeśli jednak komuś zależy na jeszcze większym przyspieszeniu porządków na działce, a jednocześnie celem jest zdjęcie z siebie pracy, można zdecydować się na usługi firmy, która nie tylko wywozi odpady, ale również wykonuje załadunek gruzu. Większość firm obecnych dzisiaj na rynku podchodzi indywidualnie do swoich klientów, ustalając ceny w sposób elastyczny. Dzięki temu nie trzeba obawiać się zbyt wysokich kosztów korzystania z takich usług.

Jeśli kontenera nie da się ustawić na posesji, ważne jest wystąpienie o zgodę na zajęcie pasa drogowego. Trzeba pamiętać, że nie można takiego zezwolenia uzyskać za pośrednictwem telefonu czy drogą mailową. Dokument jest potrzebny wówczas, gdy kontener ma stanąć na terenie będącym własnością gminy, powiatu lub województwa. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Cena za zajęcie drogi będącej własnością gminy bądź powiatu waha się najczęściej w okolicach 2 – 4 złotych za metr kwadratowy. Nie jest to więc dużo. Jeśli natomiast nie uzyskamy pozwolenia, a mimo to zajmiemy drogę, którą nie jest naszą własnością, będziemy zmuszeni opłacić karę za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. Stanowi ona dziesięciokrotność ustalonej przez zarządcę opłaty. Z pewnością więc nie warto próbować omijać obowiązujących przepisów prawnych. Warto wiedzieć, że zajęcie pasa drogowego to również zajęcie pasa zieleni oraz chodnika.