Ile kosztuje wynajem kontenera i od czego zależą te stawki?

Ile kosztuje wynajem kontenera na śmieci i na gruz? Poradnik

Koszty wynajmu kontenera na gruz są zależne od wielu czynników. W tym artykule wyjaśniamy, jak wstępnie oszacować cenę takiej usługi. Wskazujemy także, na jaką pomoc możecie Państwo liczyć ze strony naszej firmy. 

Kontener na gruz to najlepszy sposób na to, by wygodnie i legalnie pozbyć się gruzu generowanego podczas prac remontowych lub budowlanych. Firma, od której go wynajmujemy, nie tylko dostarczy pojemnik pod wskazany adres, ale też po jego zapełnieniu odbierze i wraz z zawartością dostarczy do miejsca, w którym zostanie legalnie zutylizowana. Poza tym jej pracownicy mogą zapewnić dodatkową pomoc. Mowa między innymi o opróżnieniu strychu lub załadunku gruzu. Ile jednak zapłacimy za taką usługę? Od czego zależy jej ostateczny koszt?

Ile kosztuje wynajem kontenera na śmieci? Podstawowe koszty

Usługa obejmuje nie tylko wynajem kontenera. Jak już wspomnieliśmy, w jej zakres może wejść także transport na miejsce i odbiór oraz dodatkowa pomoc. Samo wynajęcie pojemnika pochłania 1,55 do 3,25 tysiąca złotych za 5 dni użytkowania.

Cena uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszy to wielkość pojemnika. Decydując się na model o pojemności od 6 do 7 metrów sześciennych, zapłacicie państwo od 1,55 (w przypadku ziemi oraz gruzu budowlanego, czyli betonu, cegły i ceramiki) do 1,68 tysiąca złotych. Wyższa stawka obowiązuje, jeśli w kontenerze znajdą się odpady zmieszane. Do nich zaliczyć należy przede wszystkim płyty G-K, tapety, tynk, opakowania po materiałach budowlanych, folie ochronne, belki czy zdemontowane panele. W przypadku pojemników o rozmiarze od 12 do 15 metrów sześciennych obowiązuje tylko jedna cena – 3,25 tysiąca złotych.

Kolejny czynnik, wpływający na cenę wynajmu kontenera, to długość trwania usługi. Standardowo udostępniamy go na 5 dni, jednak istnieje możliwość przedłużenia. W tym wypadku każdy kolejny dzień podniesie koszt usługi o 20 złotych. Warto też pamiętać, że podane ceny dotyczą wywozu odpadów i wynajmu kontenera na śmieci w Krakowie i okolicy w promieniu 30 kilometrów od tego miasta.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz? Dodatkowe koszty

Mówiąc o tym, ile kosztuje wynajem kontenera, nie sposób nie wspomnieć też o dodatkowych kosztach. Te zależą od tego, jakie usługi dodatkowe zamówicie Państwo wraz z usługą podstawową. Do wyboru są między innymi:

  • załadunek gruzu – szczególnie przydatny, jeśli gruz nie jest generowany na bieżąco, a zalega w domu lub na działce,
  • dodatkowy transport,
  • opróżnianie pomieszczeń (takich jak strychy i piwnice) z zalegających w nich przedmiotów,
  • uporządkowanie terenu po rozbiórce budynku.

Koszty tych usług każdorazowo ustalamy indywidualnie na podstawie ich wielkości i zaawansowania. Przypominamy również, że wszystkie podane przez nas ceny to kwoty netto. By dowiedzieć się, ile konkretnie zapłacą Państwo za nasze usługi, należy doliczyć do nich 7% lub (w przypadku transportu) 23%.