5 sytuacji, kiedy warto zamówić wywóz ziemi

Wywóz ziemi - jaki to koszt i kiedy warto zlecić taką usługę?

Zakładanie ogrodu, wyrównywanie terenu, porządkowanie placu budowy – to tylko niektóre przykłady sytuacji, w których warto zdecydować się na wywóz ziemi. Kiedy jeszcze należy rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy, która dysponuje specjalistycznym sprzętem i pojazdami przystosowanymi do transportu tego typu załadunku?

Sytuacja 1: wykopy pod fundamenty

Prace związane z budową nieruchomości rozpoczynają się od przygotowania wykopów pod fundamenty – ten etap poprzedza wszystkie inne roboty na działce budowlanej. Inwestorzy często zastanawiają się wtedy, co zrobić z ziemią, która pozostanie po budowie – oddać osobom planującym niwelację terenu czy może zlecić wywóz ziemi z działki? Za zamówieniem profesjonalnej ekipy przemawia wiele argumentów – nie zawsze znajdą się osoby chętne na przyjęcie ziemi, a często czas nagli. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w wywozie odpadów, która dysponuje wywrotkami oraz innymi maszynami i urządzeniami przeznaczonymi do transportu pozostałości po budowie.

Sytuacja 2: porządkowanie terenu budowy

Wywóz ziemi z działki warto zamówić nie tylko wtedy, gdy zaplanowane jest wykonanie wykopów pod fundamenty, ale także na ostatnim etapie budowy. Plac, na którym były wykonywane prace, trzeba doprowadzić do porządku. Firmy zajmujące się wypożyczaniem kontenerów na ziemię oferują również inne usługi, np. wywóz odpadów budowlanych.

Sytuacja 3: zakładanie ogrodu

Nierówny teren na posesji to zmora wielu inwestorów, którzy wybudowali lub kupili dom jednorodzinny. Dołki, ślady po maszynach budowlanych, głębokie wykopy – to wszystko powoduje, że marzenia o zadbanym ogrodzie muszą być odłożone na później. Samo dowiezienie ziemi i uzupełnienie nierówności nie zawsze wystarczy, czasem trzeba zdecydować się na zdjęcie warstwy ziemi, np. gliny i wywiezienie jej. W jej miejsce można wysypać jej bardziej żyzny wariant, na którym trawa, krzewy ogrodowe, rośliny ozdobne oraz drzewka owocowe będą lepiej rosnąć.

Sytuacja 4: porządkowanie posesji

To kolejna sytuacja, kiedy warto zamówić wywóz ziemi z działki. Kupiłeś nieruchomość do remontu, ale stan podwórka również pozostawia wiele do życzenia? Zaniedbana posesja, która od dawna nie była porządkowana, często wymaga gruntownych prac ziemnych.

Sytuacja 5: wywóz ziemi z działki

Odziedziczyłeś po dziadkach ogródek działkowy? A może kupiłeś zapuszczoną działkę i chcesz nadać jej estetyczny wygląd? W wielu przypadkach nie obędzie się bez wywiezienia ziemi, zwłaszcza gdy jest nieurodzajna, czyli bardzo słabej jakości. Osoby planujące założenie ogródka warzywnego, mogą zdecydować się na zerwanie darni oraz wywóz ziemi z działki, a następnie uzupełnienie jej glebą próchniczą, która zapewni roślinom idealne warunki do prawidłowego wzrostu.

Wywóz ziemi – jaki to koszt?

Koszt wywozu ziemi jest ustalany na podstawie potrzeb każdego klienta. Zależy nie tylko od wielkości kontenera, ale także czasu jego załadunku. Firma Max Gruz oferująca wywóz ziemi w Krakowie i okolicach zapewnia indywidualne podejście i wycenę oraz elastyczne dopasowanie do każdej sytuacji.